GÜRTELHOLSTER Universal
Item No: HOL826
EUR 19,00
In stock
The Navy pistol is the weapon of the U.S. Navy Seals special forces.
It offers high reliability, solid performances and a very good accuracy.
The replicas have the official Swiss Arms markings and have a full metal body with a plastic grip.
The Navy Pistol AEP comes in two non-blowback electric versions with a micro gearbox.
Diese Elektropistole ist umschaltbar von semi auf vollautomatik
und wird mit Akku und Ladegerät sowie einer Ladehilfe und 100 BB geliefert.
| Title | Navy Pistol AEP RTP Elektro mit Akku + Lader |
|---|---|
| Length | 220mm |
| Item No | WAEP3 |
| Marksmanship | ca. 10m |
| Type | semi/Vollauto |
| HopUp | Ja |
| Producer | Cybergun |
| Meter/second | 61 |
| Shootingcapacity | semi/vollauto |
| Batterytype | Akku inkludiert |
| Caliber | 6mm |
| Volt | 7,2V |
| Magazine capacity | 29 |
| Pieces | 1 |
| Weight | 830g |
| Mah | 500 |
| Joule | 0,4J |
CYBERGUN
40 Boulevard Henri Sellier
92150 Suresnes, F
contact@cybergun.com