GÜRTELHOLSTER Universal
Item No: HOL826
EUR 19,00
In stock
CO² Pistole mit Metallschlitten und Blowback - 6mm BB.
The CZ 75 P-07 DUTY is the new generation of the CZ 75 family which was designed back in 1975 by the famous small arms manufacturer Česká Zbrojovka, Czech Repliblic. The CZ 75 P-07 DUTY is a compact tactical pistol and has an integrated front waiver rail for mounting light and/or laser. The barrel has threads for a silencer. The grip and metal slide carries authentic CZ markings and every gun comes with its own unique serial number.This version is powered by a 12g Co2 capsule stored in the grip using the easy-load system and the BB’s are put in the drop-out magazine.
| Title | CZ75 P-07 Duty |
|---|---|
| Length | 186mm |
| Item No | WC79A |
| Type | CO² |
| Producer | ASG |
| Meter/second | 109 |
| Caliber | 6mm |
| Magazine capacity | 16 |
| Pieces | 1 |
| Weight | 815g |
| Joule | 1,4 |
| Type/Batch/Serial No. | 16720 |
ActionSportGames A/S
Bjergvangen 1
3060 Espergaerde, DK
sales@actionsportgames.com