GÜRTELHOLSTER Universal
Item No: HOL826
EUR 19,00
In stock
CO² Pistole mit Metallschlitten und Blowback - 6mm BB.
The blowBack version of the popular fully licensed CZ 75D Compact. The metal slide and BB’s are powered by a 12g Co2 capsule stored in the magazine. The power on this pistol is very high, 105 m/s (345fps), despite the blowback function. The adjustable Hop-up of the CZ 75D makes this pistol a very accurate choice.
| Title | CZ75 D Compact |
|---|---|
| Length | 185mm |
| Item No | WC99 |
| Type | CO² |
| Producer | ASG |
| Meter/second | 105 |
| Caliber | 6mm |
| Magazine capacity | 16 |
| Pieces | 1 |
| Weight | 805g |
ActionSportGames A/S
Bjergvangen 1
3060 Espergaerde, DK
sales@actionsportgames.com