0 Product
EUR 0,00
Shopping Cart // Softair // Rifles | SMG // SPRING // Shotgun | Pumpgun // Franchi SAS 12 3-burst //
description
Diese SAS12 verschiesst 3 Kugeln pro Repetiervorgang. Inkl. Tragegurt, 100BB,
Speedloader und Patronenhalterung am Hinterschaft.
This Sportline model, the Franchi SAS 12 3-burst, together with its little brother is as real as it gets in Airsoft. The shotgun uses the realistic 30 BB shells and fires 3 rounds with each shot, adding to the realism of a ‘realsteel’ shotgun. The shells can be stored on the stock in the supplied cartridge stock-holster. Furthermore it weights over 2 kilo and with more than 1 meter in length and metal barrel this will impress most people.
| Title | Franchi SAS 12 3-burst |
|---|---|
| Length | 1040mm |
| Item No | W131 |
| Marksmanship | ca. 12m |
| HopUp | Ja |
| Producer | ASG |
| Meter/second | 75 |
| Shootingcapacity | 3 |
| Caliber | 6mm |
| Magazine capacity | 30 |
| Pieces | 1 |
| Weight | 2100g |
Responsible Economic Operator according to the Product Safety Regulation (GPSR)
ActionSportGames A/S
Bjergvangen 1
3060 Espergaerde, DK
sales@actionsportgames.com