0 Produkt
EUR 0,00
Shop // Softair // Gewehre | MP // MANUELL // Shotgun | Pumpgun // Franchi SAS 12 3-burst //
Beschreibung
Diese SAS12 verschiesst 3 Kugeln pro Repetiervorgang. Inkl. Tragegurt, 100BB,
Speedloader und Patronenhalterung am Hinterschaft.
This Sportline model, the Franchi SAS 12 3-burst, together with its little brother is as real as it gets in Airsoft. The shotgun uses the realistic 30 BB shells and fires 3 rounds with each shot, adding to the realism of a ‘realsteel’ shotgun. The shells can be stored on the stock in the supplied cartridge stock-holster. Furthermore it weights over 2 kilo and with more than 1 meter in length and metal barrel this will impress most people.
| Beschreibung | Franchi SAS 12 3-burst |
|---|---|
| Länge | 1040mm |
| ArtNr | W131 |
| Treffsicherheit | ca. 12m |
| HopUp | Ja |
| Hersteller | ASG |
| Meter/Sekunde | 75 |
| Schusskapazität | 3 |
| Kaliber | 6mm |
| Magazinkapazität | 30 |
| Stk | 1 |
| Gewicht | 2100g |
Verantwortlicher Wirtschaftsakteur gemäß Produktsicherheitsverordnung (GPSR)
ActionSportGames A/S
Bjergvangen 1
3060 Espergaerde, DK
sales@actionsportgames.com