0 Product
EUR 0,00
Shopping Cart // Airguns (4,5mm/5,5mm) // PCP Rifles // BENJAMIN // Benjamin PCP Maximus EDC (31Joule) //
Benjamin PCP Maximus EDC (31Joule)
Item No: LDG36
Sold out
EUR 450,00
EUR 299,90
incl. 20% Tax / excl. Shipping
description
Maximus puts a proven hunting platform within reach while delivering impressive performance. With an ergonomic synthetic stock, smooth bolt action and an easy filling 2000 PSI reservoir, the Maximus is a great introduction to the world of pre-charged pneumatics
- Rifled barrel
- Steel breech
- All-weather synthetic stock
- 2000 PSI pressure gauge
- Up to 30 effective shots per fill
- Fiber optic rear sight with fiber optic front sight
Siehe auch: <link https: www.crosman.com airguns air-rifles maximus-22>www.crosman.com/airguns/air-rifles/maximus-22
| Title | Benjamin PCP Maximus EDC (31Joule) |
|---|---|
| Length | 1058mm |
| Item No | LDG36 |
| Type | Manuell |
| Producer | Benjamin |
| Meter/second | max. 259 |
| Shootingcapacity | 1 |
| Caliber | 5,5mm |
| Magazine capacity | 1 |
| Pieces | 1 |
| Weight | 2290g |
Responsible Economic Operator according to the Product Safety Regulation (GPSR)
Militaria.pl
ul. Oławska 16
50-123 Wrocław
b2b@militaria.pl