0 Produkt
EUR 0,00
Shop // Luftdruckwaffen (4,5mm/5,5mm) // Pressluft Gewehre // BENJAMIN // Benjamin PCP Maximus EDC (31Joule) //
Benjamin PCP Maximus EDC (31Joule)
ArtNr: LDG36
Ausverkauft
EUR 450,00
EUR 299,90
inkl. 20% Mwst / exkl. Versand
Beschreibung
Maximus puts a proven hunting platform within reach while delivering impressive performance. With an ergonomic synthetic stock, smooth bolt action and an easy filling 2000 PSI reservoir, the Maximus is a great introduction to the world of pre-charged pneumatics
- Rifled barrel
- Steel breech
- All-weather synthetic stock
- 2000 PSI pressure gauge
- Up to 30 effective shots per fill
- Fiber optic rear sight with fiber optic front sight
Siehe auch: <link https: www.crosman.com airguns air-rifles maximus-22>www.crosman.com/airguns/air-rifles/maximus-22
| Beschreibung | Benjamin PCP Maximus EDC (31Joule) |
|---|---|
| Länge | 1058mm |
| ArtNr | LDG36 |
| Type | Manuell |
| Hersteller | Benjamin |
| Meter/Sekunde | max. 259 |
| Schusskapazität | 1 |
| Kaliber | 5,5mm |
| Magazinkapazität | 1 |
| Stk | 1 |
| Gewicht | 2290g |
Verantwortlicher Wirtschaftsakteur gemäß Produktsicherheitsverordnung (GPSR)
Militaria.pl
ul. Oławska 16
50-123 Wrocław
b2b@militaria.pl