0 Product
EUR 0,00
Shopping Cart // Airguns (4,5mm/5,5mm) // Cocking Rifles // RETAY // RETAY 135X Varmint Ferarri (24J) //
RETAY 135X Varmint Ferarri (24J)
Item No: LDG65
This product cannot be ordered for shipping according to the Austrian Industrial Code § 50 paragraph. 2 and is therefore only sold and handed over in our store in Vienna!
Sold out
No shipping
EUR 215,00
EUR 199,90
incl. 20% Tax / excl. Shipping
description
High speed power tactical design, Break barrel cocking system with modern and easy locking system, Adjustable cheek piece soft rubber coated, Open front sight / Large muzzle break with open front sight, Rubber grip for a better control and shooting feeling, Precision rifled barrel special coated, Micro adjustable rear sight for both windage and elevation Truglo, Special stainless black elecsol coating.
4,5mm Diabolo.
| Title | RETAY 135X Varmint Ferarri (24J) |
|---|---|
| Length | 1110mm |
| Item No | LDG65 |
| Producer | Retay |
| Meter/second | 335 |
| Shootingcapacity | 1 |
| Caliber | 4,5mm |
| Magazine capacity | 1 |
| Pieces | 1 |
| Weight | 3960g |
| Joule | 24 |
Responsible Economic Operator according to the Product Safety Regulation (GPSR)
Umarex GmbH & Co KG
Donnerfeld 2
59757 Arnsberg, DE
service@umarex.de