JSB/Umarex 4,49mm Match (500)
Item No: LD149
EUR 13,90
In stock
This product cannot be ordered for shipping according to the Austrian Industrial Code § 50 paragraph. 2 and is therefore only sold and handed over in our store in Vienna!
High speed power tactical design, Break barrel cocking system with modern and easy locking system, Open front sight / Large muzzle break with open front sight, Precision rifled barrel special Wood film coated , Micro adjustable rear sight for both windage and elevation Truglo, Special stainless black elecsol coating.
4,5mm Diabolo.
| Title | RETAY 125X Wood (30J) |
|---|---|
| Length | 1161mm |
| Item No | LDG66 |
| Producer | Retay |
| Meter/second | 260 |
| Shootingcapacity | 1 |
| Caliber | 4,5mm |
| Magazine capacity | 1 |
| Pieces | 1 |
| Weight | 3390g |
| Joule | 30 |
Umarex GmbH & Co KG
Donnerfeld 2
59757 Arnsberg, DE
service@umarex.de