0 Product
EUR 0,00
Shopping Cart // Airguns (4,5mm/5,5mm) // CO² Pistols // H&K // H&K USP Vollmetall Blowback //
H&K USP Vollmetall Blowback
Item No: LDP40BB
This product cannot be ordered for shipping according to the Austrian Industrial Code § 50 paragraph. 2 and is therefore only sold and handed over in our store in Vienna!
In stock
No shipping
EUR 179,90
incl. 20% Tax / excl. Shipping
description
Der authentische Nachbau der Universal Selbstlade Pistole von Heckler & Koch ist aufgrund seiner robusten und zuverlässigen Funktion für Sammler und Freizeitschützen seit langem ein Hit. Diese neue Ausführung für BB’s in 4,5 mm jedoch bietet nochmals mehr Realitätsnähe durch den schweren Stahlschlitten und die jetzt integrierte Blowback-Funktion.
| Title | H&K USP Vollmetall Blowback |
|---|---|
| Length | 205mm |
| Item No | LDP40BB |
| Type | CO² |
| Producer | Heckler & Koch |
| Meter/second | 105 |
| Caliber | 4,5mm |
| Magazine capacity | 16 |
| Pieces | 1 |
| Weight | 976g |
Responsible Economic Operator according to the Product Safety Regulation (GPSR)
Umarex GmbH & Co KG
Donnerfeld 2
59757 Arnsberg, DE
service@umarex.de

