SILIKONÖLSPRAY 520ml
Item No: PBZ220
EUR 7,90
In stock
This series, consisting of three replicas, is inspired by the 1911 customs created by Auto Ordnance to commemorate World War II. The FLY GIRLS honors the more than 1,000 women of the WASP who served during World War II. The Women Airforce Service Pilots (WASP) was a pioneering para-military organization of civilian women pilots employed by the United States Army Air Forces during World War II.
| Title | Auto Ordnance Fly Girl Custom Blowback |
|---|---|
| Length | 215mm |
| Item No | WGB110 |
| Type | Flongas |
| HopUp | Ja verstellbar |
| Producer | WE |
| Meter/second | 100 |
| Shootingcapacity | 1 |
| Caliber | 6mm |
| Magazine capacity | 15 |
| Pieces | 1 |
| Weight | 758g |
| Joule | 1,0 |
GF Corp Sp. z o.o. Sp. K.
ul. Jana Długosza 42-46
51-162 Wrocław, P
b2b@gfcorp.pl