Shopping Cart // Softair // Defect Softairguns (New) // MICRODOT SIGHT (red + green) Tan (Defekt) //
MICRODOT SIGHT (red + green) Tan (Defekt)
description
Micro Reflex Sight Replica Tan
Theta Optics™ Micro reflex sight is powered by a CR2032 battery and allows to use a green or red dot during both day and night operations. The aimpoint can be smoothly regulated vertically and horizontally. It features several brightness options. Mounted on a standard 22mm RIS rail, the sight allows for rapid and precise aiming.
The set includes:
- Micro reflex sight
- Cover
- Hex key
- User’s manual
- Cleaning cloth
- CR2032 battery
Bei diesem neuen Red Dot dürfte es einen Kontaktfehler geben - leuchtet nicht.
Etwas für Bastler, Ersatzteillager oder Film/Theater.
Umtausch ist ausgeschlossen!
| Title | MICRODOT SIGHT (red + green) Tan (Defekt) |
|---|---|
| Length | 45mm |
| Item No | OPT680T |
| Producer | THETA |
| Batterytype | 3V Lithium CR2032 |
| Volt | 3V |
| Pieces | 1 |
| Weight | 55g |
Responsible Economic Operator according to the Product Safety Regulation (GPSR)
GF Corp Sp. z o.o. Sp. K.
ul. Jana Długosza 42-46
51-162 Wrocław, P
b2b@gfcorp.pl



