Shopping Cart // Softair // Defect Softairguns (New) // ARSENAL AR-M7T inkl. Mosfet + Akku + Ladegerät (Defekt) //
ARSENAL AR-M7T inkl. Mosfet + Akku + Ladegerät (Defekt)
description
Styled after the latest tactical rifles from Bulgarian arms manufacture Arsenal.
This affordable Airsoft rifle mixes the iconic look of the AK47 with a modern tactical style.
Lots of room for accessories like lights and aiming devices.
Easy to handle and with the ergonomic grip and adjustable stock a comfortable gun to shoot.
- Six position collapsible M4 style stock
- Ergonomic pistol grip
- Quad rail handguard
- Removable folding front grip
- Adjustable rear sight
- Sling mounts
- 450 rd. hi-cap magazine
- Mosfet
Umschaltbar von Einzelschuss auf Dauerfeuerfunktion.
Bei dieser AEG gibt es ein Mosfet Problem-kein Kontakt!
(Nur Gewehr - wird komplett nackt ohne Zubehör wie AKKU,Ladegerät, Magazin,Gurt und Munition geliefert)
Ein NEUES Mosfet liegt bei, muss nur selber umgesteckt und eingebaut werden!
Etwas für Bastler, Ersatzteillager oder Film/Theater.
Umtausch ist ausgeschlossen!
| Title | ARSENAL AR-M7T inkl. Mosfet + Akku + Ladegerät (Defekt) |
|---|---|
| Length | 850mm - 930mm |
| Item No | W027D2 |
| Marksmanship | ca 25m |
| Type | AEG |
| HopUp | Ja - verstellbar |
| Producer | ASG |
| Meter/second | 125 |
| Shootingcapacity | 14/sek semi/vollautomatik |
| Batterytype | AK |
| Caliber | 6mm |
| Volt | 8,4V |
| Magazine capacity | 450 |
| Pieces | 1 |
| Weight | 2450g |
| Mah | 1100 |
| Joule | 1,5 |
| Type/Batch/Serial No. | 19056 |
Responsible Economic Operator according to the Product Safety Regulation (GPSR)
ActionSportGames A/S
Bjergvangen 1
3060 Espergaerde, DK
sales@actionsportgames.com








