0 Product
EUR 0,00
Shopping Cart // Blank Guns // Rifles | SMG // BRUNI 1894 - 8mm //
BRUNI 1894 - 8mm
Item No: SSG10
This product cannot be ordered for shipping according to the Austrian Industrial Code § 50 paragraph. 2 and is therefore only sold and handed over in our store in Vienna!
Sold out
No shipping
EUR 219,90
EUR 199,90
incl. 20% Tax / excl. Shipping
description
Schreckschussgewehr Type "1894"
Vollmetall mit Echtholzschaft. cal. 8mm Knall
| Title | BRUNI 1894 - 8mm |
|---|---|
| Length | 900mm |
| Item No | SSG10 |
| Type | Schreckschuss |
| Producer | Bruni |
| Shootingcapacity | 1 |
| Caliber | 8mm Knall |
| Magazine capacity | 10 |
| Pieces | 1 |
| Weight | 2444g |
| Type/Batch/Serial No. | BR-2100 |
Responsible Economic Operator according to the Product Safety Regulation (GPSR)
Umarex GmbH & Co KG
Donnerfeld 2
59757 Arnsberg, DE
service@umarex.de


