0 Product
EUR 0,00
Shopping Cart // Paintball // Accessory // HOLSTER | BAGS // Pistol | Revolver Holster // Umarex Polymer Paddle Holster Large //
Umarex Polymer Paddle Holster Large
Item No: HOL798
Sold out
EUR 39,98
EUR 37,90
incl. 20% Tax / excl. Shipping
description
Umarex Polymer Paddle Holster Large
für GLOCK 17 / 19 etc., mit obenliegendem Entriegelungshebel für Daumenbedienung
- Schnellzieh-Holster mit gummiertem Paddle
- Obenliegender Entriegelungshebel für Daumenbedienung
- Ausgelegt für GLOCK 17 Modelle
- Auch passend für Kompakt-Modelle wie GLOCK 19 etc.
- Robuster Kunststoff
- Dreistufig höhenverstellbar
Technische Daten
| Material | Polymer |
|---|---|
| Länge | 146 mm |
| Gewicht | 190 g |
| Title | Umarex Polymer Paddle Holster Large |
|---|---|
| Length | 146mm |
| Item No | HOL798 |
| Producer | Umarex |
| Pieces | 1 |
| Weight | 190g |
| Type/Batch/Serial No. | 3.1593 |
Responsible Economic Operator according to the Product Safety Regulation (GPSR)
Umarex GmbH & Co KG
Donnerfeld 2
59757 Arnsberg, DE
service@umarex.de


