DIANA High Power glatt 5,5mm (200)
Item No: LD216
EUR 10,90
In stock
This product cannot be ordered for shipping according to the Austrian Industrial Code § 50 paragraph. 2 and is therefore only sold and handed over in our store in Vienna!
Die Crosman 2240 CO² Luftpistole verfügt über ein Repetiersystem und eine einstellbare Kimme-Korn-Visierung. Vollmetall - 5,5mm Diabolo
Siehe auch: https://www.crosman.com/2240-pistol-22
| Title | Crosman 2240 (5,5mm) |
|---|---|
| Length | 285mm |
| Item No | LDP34 |
| Type | CO² |
| Producer | Crosman |
| Meter/second | 140 |
| Shootingcapacity | 1 |
| Caliber | 5,5mm |
| Magazine capacity | 1 |
| Pieces | 1 |
| Weight | 821g |
| Joule | < 8,2 |
| Type/Batch/Serial No. | CR00017 |
Militaria.pl
ul. Oławska 16
50-123 Wrocław
b2b@militaria.pl