Walther CO² - 12g Spezialkapseln
Item No: PBZ135
EUR 9,50
In stock
This product cannot be ordered for shipping according to the Austrian Industrial Code § 50 paragraph. 2 and is therefore only sold and handed over in our store in Vienna!
This 4.5mm version of AKS-74U is a non-blowback replica that runs with CO2.
With a power of 3.5 joules, it is accurate, easy to use and to maintain, this replica will not let you down.
Made of metal and real wood, this AKS-74U offers you a high level of realism.
This is a perfect airgun if you are looking for great sensation and shooting experience.
| Title | Kalashnikov AKS-74U |
|---|---|
| Length | 734mm |
| Item No | LDG113 |
| Type | CO2 |
| Producer | Cybergun |
| Meter/second | 141 |
| Shootingcapacity | semiauto |
| Caliber | 4,5mm |
| Magazine capacity | 18 |
| Pieces | 1 |
| Weight | 2500g |
| Joule | 3,5 |
CYBERGUN
40 Boulevard Henri Sellier
92150 Suresnes, F
contact@cybergun.com