Shop // Softair // Gewehre | MP // AEG // M15-Serie // ARMALITE M15 RANGER inkl. Akku + Lader //
ARMALITE M15 RANGER inkl. Akku + Lader
Beschreibung
Introducing a new series of great valued airsoft guns with authentic Armalite markings, and in a variety of configurations to provide the players with more options in regards to looks and functionality. Each rifle comes with a Mosfet unit installed in the stock. Due to the much lower electrical resistance in a Mosfet, it delivers a faster trigger response, higher Rate of Fire and elimination of switch burnouts.
All models come with a 5 position SopMod stock with removable shoulder plate for quick access to the battery compartment. The sleek looking high-cap magazine is constructed from durable polymer in a contemporary design.
This is the ranger version features a heavy-duty designed receiver in fiber-reinforced nylon and two-piece quad-rail for a tougher look.
Color: Black
Features:
Built in Mosfet
Oversized sling plate
300 rd. Hi-cap polymer magazine
Fully licensed by ArmaLite
incl. 9,6V Battery and Charger
| Beschreibung | ARMALITE M15 RANGER inkl. Akku + Lader |
|---|---|
| Länge | 805mm/890mm |
| ArtNr | W059 |
| Treffsicherheit | ca. 25m |
| Type | AEG |
| HopUp | Ja - verstellbar |
| Hersteller | ASG |
| Meter/Sekunde | 110 |
| Schusskapazität | 13/sek semi/vollautomatik |
| Batterie Type | Split |
| Kaliber | 6mm |
| Volt | 9,6V |
| Magazinkapazität | 300 |
| Stk | 1 |
| Gewicht | 2655g |
| Mah | 1600 |
| Joule | 1,2 |
Verantwortlicher Wirtschaftsakteur gemäß Produktsicherheitsverordnung (GPSR)
ActionSportGames A/S
Bjergvangen 1
3060 Espergaerde, DK
sales@actionsportgames.com




