Shop // Luftdruckwaffen (4,5mm/5,5mm) // Manuelle Gewehre // CROSMAN // Crosman Valiant NPE(30J) 5,5mm //
Crosman Valiant NPE(30J) 5,5mm
Dieses Produkt ist laut österr. Gewerbeordnung §50 Abs.2 per Versand nicht bestellbar und wird daher nur bei uns im Geschäftslokal in Wien verkauft und ausgeliefert!
Beschreibung
Valiant Kipplaufgewehr mit dem neuen Nitro Piston Elite und ca. 30 Joule, 70% weniger Geräusche als bei einem Standard Kipplaufgewehr-durch komprimiertem Nitrogen statt einer Feder) - 5,5mm Diabolo. Wird mit einem 4x32 Zielfernrohr geliefert!
Siehe auch: https://www.crosman.com/product/crosman-valiant-22
The Crosman® Valiant .22 break barrel air rifle boasts a lighter and smoother cocking force than others in its class. With Nitro Piston technology, the Valiant has reduced recoil and shoots with 70% less noise. This rifle features a hardwood stock, rifled steel barrel, SBD sound suppression technology, two-stage adjustable trigger, and 4x32mm scope. The Shockwave generates velocities up to 1100 fps and delivers power and accuracy in a contemporary package.
- .22 caliber, break barrel air rifle
- Powered by Nitro Piston Elite technology for more accuracy, more speed and more power
- Hardwood stock and rifled steel barrel
- SBD market leading sound suppression
- Adjustable, two-stage Clean Break Trigger
- 4x32 scope to ensure downrange accuracy
| Beschreibung | Crosman Valiant NPE(30J) 5,5mm |
|---|---|
| Länge | 1170mm |
| ArtNr | LDG22 |
| Type | Manuell |
| Hersteller | Crosman |
| Meter/Sekunde | 300 |
| Schusskapazität | 1 |
| Kaliber | 5,5mm |
| Magazinkapazität | 1 |
| Stk | 1 |
| Gewicht | 3606g |
| Joule | 30 |
Verantwortlicher Wirtschaftsakteur gemäß Produktsicherheitsverordnung (GPSR)
Militaria.pl
ul. Oławska 16
50-123 Wrocław
b2b@militaria.pl



