Walther CO² - 12g Spezialkapseln
ArtNr: PBZ135
EUR 9,50
Lagernd
Strong and highly impressive metal frame blowback pistol. The entire body is made of metal. The body is machined with roughening and in small details which makes the gun very realistic. The weight of the pistol feels in your hand and the strong recoil kicks nicely when firing.
The rear sight of the gun is adjustable and there is a rail for accessories, such as a laser or a lamp. The grip plates are serated as well as the slide to facilitate better loading. The safety and the slide release are well accessible and easily operable.
A spectacular weapon for a player who is looking for a heavy and big airgun with a heavy recoil.
| Beschreibung | Navy Pistol XXL Airline Dual Tone mit Blowback CO2 |
|---|---|
| Länge | 225mm |
| ArtNr | WC89 |
| Treffsicherheit | ca. 16m |
| Type | CO² Gasblowback |
| HopUp | Ja |
| Hersteller | Cybergun |
| Meter/Sekunde | 119 |
| Schusskapazität | 1 |
| Kaliber | 6mm |
| Magazinkapazität | 24 |
| Stk | 1 |
| Gewicht | 1200g |
| Joule | 1,4J |
CYBERGUN
40 Boulevard Henri Sellier
92150 Suresnes, F
contact@cybergun.com