Shop // Softair // Gewehre | MP // FLONGAS // Sniper // TAC21 Black Ltd. Edition //
TAC21 Black Ltd. Edition
Beschreibung
-The TAC21 Tactical is a Gas Sniper Rifle and an official licensed product with full trademarks and logo from Modular Driven Technologies (MDT).
-The TAC21 Chassis System is CNC Machined from aviation grade Aluminum with Anodized finishing.
-CNC engraved MDT TAC21 marking and unique serial number.
-One Piece Fluted Outer Barrel is CNC machined from aviation grade Aluminum.
-With a top full-length MIL-STN-1913 accessories mounting rail. The built-in mounting rail has 20 MOA (Minutes of Angle) on the action housing and is parallel to the barrel axis on the fore-end.
-2 pcs of side rail and 1 pc of bottom rail are included.
-Steel Flash Hider with military grade surface finishing.
-Equipped with Magpul PTS MOE Grip & Magpul PTS PRS Stock.
-Compatible with M4 AEG stock & tube.
-Compatible with M4 GBB grip.
| Beschreibung | TAC21 Black Ltd. Edition |
|---|---|
| Länge | 1190mm |
| ArtNr | W190B |
| Treffsicherheit | ca.25m |
| HopUp | Ja-verstellbar |
| Hersteller | King Arms |
| Meter/Sekunde | ca. 110 |
| Schusskapazität | 1-semiautomatik |
| Kaliber | 6mm |
| Magazinkapazität | 25 |
| Stk | 1 |
| Gewicht | 4260g |
Verantwortlicher Wirtschaftsakteur gemäß Produktsicherheitsverordnung (GPSR)
CYBERGUN
40 Boulevard Henri Sellier
92150 Suresnes, F
contact@cybergun.com





