Shop // Softair // Gewehre | MP // AEG // M15-Serie // Armalite M15A4 Carbine inkl. Akku + Lader //
Armalite M15A4 Carbine inkl. Akku + Lader
Beschreibung
Description
Sportline ArmaLite M15A4 valuepack. Great entry level Airsoft gun that shoots almost 1 Joule out of the box. This M15 Airsoft carbine with authentic ArmaLite markings, has an ideal size for all sorts of Airsoft use, CQB, open-field or just backyard target practicing. A Hi-cap magazine with 300 BB's provides plenty of shots before reloading is necessary. The receiver features a top 21mm rail for mounting optical sights, a detachable carry handle with adjustable rear sights is included. The Airsoft carbine itself is built with metal gear box. The battery is stored in the hand guard.
Features:
-
Fully licensed by ArmaLite.
-
Collapsible 6 position stock.
Umschaltbar von Einzelschuss auf Dauerfeuerfunktion.
Akku + Ladegerät sowie 100 BB sind enthalten!
| Beschreibung | Armalite M15A4 Carbine inkl. Akku + Lader |
|---|---|
| Länge | 766mm/850mm |
| ArtNr | WAEG77 |
| Treffsicherheit | ca. 20m |
| HopUp | Ja-verstellbar |
| Hersteller | ASG |
| Meter/Sekunde | 95 |
| Schusskapazität | 13/sek semi und vollautomatik |
| Batterie Type | Small (enthalten) |
| Kaliber | 6mm |
| Volt | 8,4V |
| Magazinkapazität | 300 |
| Stk | 1 |
| Gewicht | 2150g |
| Mah | 1400 |
Verantwortlicher Wirtschaftsakteur gemäß Produktsicherheitsverordnung (GPSR)
ActionSportGames A/S
Bjergvangen 1
3060 Espergaerde, DK
sales@actionsportgames.com




